تبلیغات
بزرگترین مرجع جنگ افزار - ایران از منافع خود در خلیج فارس كوتاه نمی‌آید


امروز :
بزرگترین مرجع جنگ افزار
بزرگترین مرجع جنگ افزار

بازدید : مرتبه
تاریخ : سه شنبه 25 بهمن 1390


سردار احمد وحیدی در اولین كنفرانس بین‌المللی اقیانوس‌شناسی خلیج فارس و نهمین همایش علوم و فنون دریایی، با بیان اینكه "دشمنان نمی‌توانند نقش عمده ایران در سیاست‌های منطقه و بین‌المللی را تضعیف كنند"، گفت: این تلاش دشمنان بیهوده است، چراكه جمهوری اسلامی ایران از منافع خودش در خلیج فارس كوتاه نمی‌آید و همچنین با "امنیت وارداتی" كه همان "ضد امنیت" مقابله می‌كند.


وی همچنین با بیان اینكه "وجود جزایر فراوان و ویژگی‌های جغرافیایی خلیج فارس اهمیت ویژه‌ای به این منطقه داده است"، افزود: تنوع حوزه‌هایی كه در خلیج فارس وجود دارد، لزوم بررسی پدیده‌های این منطقه را برای ما روشن می‌كند.


وزیر دفاع در ادامه، با بیان اینكه "مدیریت موثر بر اقیانوس‌ها بدون شناخت دقیق آنها عملی نیست"، گفت: اقیانوس‌شناسی امروز جزو علوم برتر قلمداد می‌شود و البته دانسته‌های دنیا نسبت به آنچه كه شناخته نشده بسیار كم است. رشد و توسعه در هر كشور، در واقع رشد و توسعه‌ای است كه از بهره‌گیری صحیح از دریاها به دست می‌آید. كارآفرینی دریاها نسبت به كشاورزی ‌٥/١ برابر و ارزش‌آفرینی آن ‌٥/٢ برابر است كه این امر نشان‌دهنده اهمیت دریاهاست.وحیدی با اشاره به اهمیت اقتصادی منطقه خلیج فارس نیز اظهار كرد: كشورهای غربی تا به حال تلاش كرده‌اند خلیج فارس را به عنوان یك منطقه امنیتی حفظ كنند اما باید به این منطقه از لحاظ اقتصادی نگاه كرد.وی همچنین با اشاره به حضور تعداد زیاد نیروهای نظامی و ناوهای جنگی در خلیج فارس تصریح كرد: حجم وسیع نیروهای انباشته شده در خلیج فارس، منطقه را به یك انبار تسلیحات تبدیل كرده و به دنبال آن، ظلم بزرگی از جانب آمریكا و برخی كشورهای اروپایی در خلیج فارس انجام گرفته است.


وزیر دفاع از نهادینه كردن برخی رویه‌های غیرحقوقی در خلیج فارس انتقاد كرد و گفت: یكی دیگر از كارهای اشتباه در منطقه خلیج فارس، نهادینه كردن رویه‌های غیرحقوقی است، به صورتی كه برخی كشورها در امور كشورهای حوزه خلیج فارس دخالت نظامی می‌كنند و كشورهای دیگر نیز با سكوت خود این رویه را تایید می‌كنند. حدود سی سال است كه كشورهای این حوزه به دلیل سلطه‌جویی‌های كشورهای غربی دچار جنگ‌های فراوانی شده‌اند و كسانی كه گفته‌اند برای برقراری امنیت آمده‌اند، خودشان امنیت را به خطر می‌اندازند.وحیدی در پایان، با بیان اینكه "نمی‌توان تاثیرگذاری در منطقه و دنیا را بدون توجه به قدرت دریایی بیان كرد"، اظهار كرد: دریا در آموزه‌های دینی ما نیز مكان ارزشمندی داشته است و همچنین در نظریات قدرت، به دریا اهمیت ویژه‌ای داده شده و این یك واقعیت است كه كسانی كه در دریا قدرتمند بوده‌اند، به میزان تداوم قدرت دریایی خود، تداوم قدرت استعماری داشته‌اند.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------
منبع : باراک اوباما
گرداورنده ی تصاویر خبر : Www.Armys.Mihanblog.Comطبقه بندی: خبر و تحلیل های سیاسی و نظامی، 
برچسب ها: ایران، وزیر دفاع، خلیج فارس، کشور، رزمایش خلیج فارس، ایران از منافع خود در خلیج فارس كوتاه نمی‌آید، بزرگترین مرجع جنگ افزار، مرجع جنگ افزار، جنگ افزار، جنگ،
ارسال توسط armys .
تبلیغات

 پایگاه خبری ایران پرس
<a href=
آرشیو مطالب
نظر سنجی
بیشتر به کدام یک از موضوعات زیر علاقه مند هستید؟؟؟صفحات جانبی
لینک دوستان
رتبه در گوگل
عضویت در خبرنامه

Powered by WebGozar

تبلیغات
تبلیغات متنی شما

قالب وبلاگ

پیامک عاشقانه