تبلیغات
بزرگترین مرجع جنگ افزار - آشنایی با ناوشکن‌‌های قدرتمند انگلیسی DARING (TYPE 45) CLASS DDG


امروز :
بزرگترین مرجع جنگ افزار
بزرگترین مرجع جنگ افزار

بازدید : مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 26 بهمن 1390

 
زمانی که دولت بریتانیا در نظر داشت دو ناوهواپیمابر به ناوگان دریایی خود بیفزاید ناوشکن‌های چندکاره‌ی Type 42 انگلیسی به پایان عمر سرویس‌دهی خود نزدیک می‌شدند؛ بنابراین دولت بریتانیا متوجه شد نیاز به ناوشکنهایی دارد که دارای قابلیت‌های بیشتر و پیشرفته‌تر باشد، از سیستمی مانند سیستم AEGIS بهره‌ببرد، توانایی پوشش ضدهوایی وسیعی داشته باشد تا بتواند از ناو‌های هواپیمابر محافظت کند و اینکه توانایی مقابله با تهدیدات مدرنی چون موشک‌های کروز پرسرعت را داشته‌باشد. کوشش‌های بسیاری برای طراحی این ناوشکن انجام شد تا با تکنولوژی بومی ساخته‌شود؛ البته انگلیسی‌ها سعی کردند تا با فرانسه و ایتالیا در معاهده‌ی ساخت ناوشکن همکاری کنند که نتیجه‌بخش نبود. (انگلستان از معاهده خارج شد و فرانسه و ایتالیا به همکاری خود ادامه دادند.) نتیجه‌ی تلاش‌های بریتانیا ساخت ناوشکنی با استفاده از تکنولوژی بومی بود که کلاس Daring یا Type 45 نام گرفت.

ناوشکن اول تحت عنوان HMS Daring D32 در فوریه‌ی 2006 (یعنی 6 سال بعد از تصمیم‌گیری جهت ساخت ناو) به آب انداخته‌شد. ناوشکن دوم تحت عنوان HMS Dauntless D33 در ژانویه‌ی 2007 به آب انداخته‌شد. اما ناوشکن سوم هنوز در دست ساخت است.(که احتمالا تا حالا ساخته شده و وارد خدمت شده.) تعداد سه ناو دیگر نیز ساخته‌خواهند شد ؛ البته برنامه این است که تعداد 8 تا 12 فروند ناو از این کلاس ساخته‌شوند.

هسته‌ی سیستم دفاعی این ناو سیستم راداری APAR و سیستم ضدهوایی موشکی PAAMS است که با سیستم کنترل آتش SAMPSON، سیستم راداری Tracking، سیستم شلیک موشک SYLVER، موشک‌های کوتاه‌برد Aster 15 و موشک‌های Aster 30؛ سیستمی یکپارچه را به وجود می‌آورند.

البته این تسلیحات، تسلیحات اولیه‌ای هستند که روی ناوشکن اول نصب‌شده‌اند؛ و هنوز تسلیحات پیشرفته‌ی زیادی وجود دارند که بر روی ناوشکن نصب نشده‌اند. که به طور مثال شامل سیستم سونار و موشک‌های سطح به سطح می‌باشد. این کمبود‌ها تا زمانی که برطرف نشوند باعث محدود شدن چند‌گانه‌گی multi-role می‌شوند. همچنین سیستم ضد‌زیردریایی ناوشکن با استفاده از هلیکوپتر‌های Merlin تقویت می‌شود.

اروپایی‌ها اعتقاد دارند که سیستم PAAMS/SAMPSON این ناو نسبت به مدل آمریکایی یعنی AEGIS برتری دارد. اما به علت تجربه‌های فراوان سیستم آمریکایی، تلاش‌های فراوان جهت بروز کردن این سیستم و توزیع و استفاده شدن از این سیستم در بین 5 کشور دیگر؛ بعید به نظر می‌رسد که سیستم برتانیایی بتواند جایگزین مدل آمریکایی شود یا از اعتبار آن بکاهد.

به هر حال ناو‌شکن‌های جدید کلاس Daring DDG؛ پیشرفته، چندکاره هستند و می‌توانند استثنائی در برابر مدل آمریکایی باشند.مشخصات :

طبقه‌بندی: DDG
طول:151 متر
عرض:20متر
آبخور:5متر
دیسپلیسمنت: 7200 تن
پیشران: 2 WR-21 Gas Turbines, two shafts
سرعت:بیش از 27گره
برد عملیاتی:7000مایل دریایی (19نات)
خدمه:230نفر
هلیکوپتر:یک فروند Merlin EH101 HAS

رادار‌ها :

PAAMS
SAMPSON MFR, S1850M LRR
سونار MFS-7000

تسلیحات :

48 سلول شلیک Sylver VLS Aster 15, 30
یک توپ 114 میلیمتری DP
دو توپ 20میلیمتری Phalanx CIWS
6 اژدر Stingray Torpedoes

تعداد ناوشکن در حال خدمت : 2 (4+)

HMS Daring D32
HMS Dauntless D33
HMS Diamond D32

تصاویری از این ناوشکن
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
منابع
 jeffhead
military-today
military
گرداورنده تصاویر : Www.Armys.Mihanblog.Com
طبقه بندی: ناوچه های ضربتی,ناوشکن، 
برچسب ها: ناوشکن، ناوشکن‌‌های قدرتمند انگلیسی، ناوشکن‌‌های انگلیسی، ناوشکن‌‌ قدرتمند، انگلیس، ناو، بزرگترین مرجع جنگ افزار، DARING (TYPE 45) CLASS DDG، آشنایی با ناوشکن‌‌های قدرتمند انگلیسی، آشنایی با ناوشکن‌‌های قدرتمند انگلیسی DARING (TYPE 45) CLASS DDG، HMS Daring D32، HMS Dauntless D33، HMS Diamond D32، D32، D33، تسلیحات، رادار، PAAMS، سونار MFS-7000، SAMPSON MFR، S1850M LRR، مشخصات، PAAMS/SAMPSON، AEGIS، Daring DDG،
ارسال توسط armys .
تبلیغات

 پایگاه خبری ایران پرس
<a href=
آرشیو مطالب
نظر سنجی
بیشتر به کدام یک از موضوعات زیر علاقه مند هستید؟؟؟صفحات جانبی
لینک دوستان
رتبه در گوگل
عضویت در خبرنامه

Powered by WebGozar

تبلیغات
تبلیغات متنی شما

قالب وبلاگ

پیامک عاشقانه