تبلیغات
بزرگترین مرجع جنگ افزار - فردا رزمایش والفجر نیروی زمینی سپاه


امروز :
بزرگترین مرجع جنگ افزار
بزرگترین مرجع جنگ افزار

بازدید : مرتبه
تاریخ : شنبه 29 بهمن 1390


سردار سرتیپ محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در گفتگو با تشریح اهداف برگزاری این رزمایش والفجر اظهار داشت: رزمایش والفجر در ادامه سلسله رزمایش‌های سالانه نیروی زمینی سپاه و با هدف ارتقای آمادگی یگانها و نمایش بخش کوچکی از توانمندی‌های این نیرو در برابر تهدیدات احتمالی دشمنان فرامنطقه‌ای برگزار شده و مرحله نهایی سلسله رزمایش‌های تقویمی نیروی زمینی سپاه در سال 90 خواهد بود.


وی تقویت توان دفاعی و بازدارندگی، ارتقای قابلیت‌ها، اجرای تاکتیک‌های نوین دفاعی و بهره‌گیری از تجهیزات و ادوات پیشرفته بومی را از دیگر اهداف این رزمایش عنوان کرد و افزود: نیروهای شرکت کننده در این رزمایش آمادگی‌های رزمی و معنوی خود در مقابله با تهدیدات و خطرات احتمالی را افزایش داده و با استفاده از برترین شیوه‌های متنوع دفاعی، قابلیت و توانمندی خود را به رخ دشمنان اسلام و انقلاب خواهند کشید.پاکپور انتقال تجربه از نسل دفاع مقدس به نسل جدید و افسران جوان را ره‌آورد انجام رزمایش‌های شهدای وحدت، حامیان ولایت و همچنین والفجر توصیف کرد.

بنابراین گزارش رزمایش والفجرصبح فردا یکشنبه 30 بهمن تحت کنترل و فرماندهی قرارگاه کربلای نیروی زمینی سپاه با حضور بخشی از یگانهای پیاده و با بکارگیری انبوه گردانهای امام حسین(ع) بسیجی در کویر مرکزی و منطقه عمومی استان یزد برگزار خواهد شد.


سردار جلالی اظهار داشت: باید بین ایمنی و دفاع در حوزه سایبر تبعیض قائل شد و ما تهاجمی را به عنوان تهاجم سایبری به امنیت مطرح می‌کنیم که تهاجم سایبری به زیرساخت‌های اقتصادی یا نظامی کشور وارد شود و یا اینکه حملات سایبری باعث تلفات انسانی شود. ضمن اینکه تلاش در جهت کاهش آسیب پذیری‌ها و افزایش بازدارندگی، تداوم فعالیتها در حوزه سایبری، ارتقاء پایه‌ای در برابر تهدیدات سایبری و تولید بومی نرم افزارها و ایجاد مدل سایبری دفاعی باید در دستور کار کشور باشد.

 

وی اظهار داشت: در حال حاضر ۱۴۰ کشور دنیا در حال ساماندهی ساختار دفاع سایبری خود هستند. همچنین ۲۲ کشور نیز ساختارهای خود را تنظیم کرده‌اند؛ حتی دشمنان کشور ما نیز برنامه‌های خود را در جهت تهاجم و دفاع در حوزه سایبری در سال ۲۰۱۲ مشخص کرده‌اند.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل تصریح کرد: حمله روسیه به گرجستان یکی از نبردهایی بود که جنگ سایبری در آن مشهود بود. زیرا روسیه بیش از حمله مستقیم نظامی به کشور گرجستان با حملات سایبری بسیاری از سازمان‌ها و نهادهای دولتی گرجستان را دچار مشکل کرد.

وی افزود: از اهداف تهاجم سایبری می‌توان به ایجاد بی‌نظمی و بی‌ثباتی در حوزه نظامی و اقتصادی به کشور هدف اشاره کرد ضمن اینکه با توسعه شبکه‌های اجتماعی در فضای سایبری هم اکنون شاهد بسیاری از انقلاب‌های مخملی در بسیاری از کشورها است.

سردار جلالی در ادامه به ضعف‌ها و قوت‌های ساختارهای سایبری کشور اشاره کرد و افزود: از نقاط ضعف در حوزه سایبر می‌توان به عدم وجود سند راهبردی مدون در حوزه امنیت و دفاع اشاره کرد. ضمن اینکه پایین بودن آگاهی مردم و بومی نبودن سخت افزار و نرم‌افزارهای موجود از دیگر نقاط ضعف در حوزه سایبر است. همچنین سهل‌الوصول بودن دستیابی به اطلاعات و ضعف سیستم‌های اطلاعاتی و شبکه‌های دشمن از جمله نقاط قوت کشور در حوزه فضای سایبری است. ضمن اینکه ما در ابتدا قرارگاه جبهه سایبری را در کشور تشکیل دادیم.

وی در ادامه به چهار مورد از توانمندی‌ها در حوزه سایبر اشاره کرد و گفت: توانمندی راهبردی، علمی، فناورانه و عملیاتی از مواردی است که باید به منظور ایجاد یک فضای سایبری مطمئن وجود داشته باشد.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور افزود: ۷۰درصد خدمات دولت و مردم باید در حوزه سایبر اتفاق افتد که این مهم نیازمند فراهم شدن فضای مطمئن امنیتی است. ضمن اینکه سازماندهی ارتش سایبری با ۴مؤلفه حوزه محتوا با گرایش فرهنگی، دفاع سایبری با گرایش دفاع در کل کشور، ارتش تولیدکننده، بازدارنده و حمله کننده به دشمن و ارتش پشتیبان و مهیا کننده نیازهای ارتش سایبری باید شکل گیرد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: باید چشم‌انداز فضای سایبری در یک بازه ۵ساله بر اساس سامانه دفاع سایبری، سامانه دفاعی جامع و توسعه یافته در سطح منطقه همراه با زیرساخت‌های سایبری امن و برخوردار از توان بازدارنده سایبری باشد.


منبع : مشرق نیوز

تکمیل کننده ی خبر و گرداوری تصاویر : www.armys.mihanblog.com
طبقه بندی: خبر و تحلیل های سیاسی و نظامی، 
برچسب ها: رزمایش والفجر نیروی زمینی سپاه، نیروی زمینی سپاه، رزمایش والفجر، رزمایش، بزرگترین مرجع جنگ افزار، سپاه، نیروی زمینی،
ارسال توسط armys .
تبلیغات

 پایگاه خبری ایران پرس
<a href=
آرشیو مطالب
نظر سنجی
بیشتر به کدام یک از موضوعات زیر علاقه مند هستید؟؟؟صفحات جانبی
لینک دوستان
رتبه در گوگل
عضویت در خبرنامه

Powered by WebGozar

تبلیغات
تبلیغات متنی شما

قالب وبلاگ

پیامک عاشقانه