تبلیغات
بزرگترین مرجع جنگ افزار - روسیه برای مقابله با سپر موشکی آمریکا توان هسته ای خود را تقویت می‌کند


امروز :
بزرگترین مرجع جنگ افزار
بزرگترین مرجع جنگ افزارمنابع خبری از تقویت توانمندی‌های هسته‌ای روسیه در واکنش به استقرار سپر موشکی آمریکا خبر دادند.
به نقل از منابع مطلع، دولت روسیه در راستای توسعه تسلیحاتی خود بر تقویت نیروی هسته ای راهبردی تأکید دارد و حتی در صورت کاهش هزینه های نظامی از بودجه تسلیحات هسته ای نخواهد کاست. براساس این گزارش از دیدگاه مسکو این تسلیحات ضامن تأمین حق حاکمیت و امنیت کشور به ویژه در شرایطی است که آمریکا سلاح های پدافند موشکی خود را در «امتداد مرزهای روسیه» مستقر می کند.

روزنامه «نزاویسیا یاگازتا» چاپ روسیه نیز به نقل از منابع آگاه در روسیه اعلام کرد: ستاد کل نیروهای مسلح روسیه در حال حاضر تدابیر لازم برای واکنش به استقرار ناوهای آمریکایی حامل سیستم های موشکی «آگیس» در دریای سیاه و شمال را اتخاذ می کند.

به نوشته این روزنامه روسی، استقرار ناوهای آمریکایی در آب های شمال روسیه برای این کشور خطرناک است و مسکو به طور حتم به این اقدام پاسخ خواهد داد.

این روزنامه به نقل از «ماکاروف» رئیس ستاد ارتش روسیه خاطرنشان کرد: روسیه تا سال 2020 میلادی هشت زیردریایی اتمی جدید تولید و ناوگان اتمی اش را در برابر آمریکا تقویت خواهد کرد. این در حالی است که مسئله امنیت موشکی قاره اروپا، به عنوان عمده ترین موضوع مورد اختلاف روسیه و غرب و کشورهای عضو ناتو همچنان وجود دارد و دولتمردان
روسی اعلام کرده اند که در صورت استقرار سامانه پدافند موشکی آمریکا در قاره اروپا، به آن پاسخ خواهند داد.

همچنین «دیمیتری مدودف» رئیس جمهور روسیه به تازگی نسبت به عواقب استقرار این سامانه موشکی به آمریکا هشدار و به عنوان یکی از تدابیر مناسب برای پاسخ به این سامانه از امکان استقرار موشک های تاکتیکی موسوم به «اسکندر» در منطقه مرزی «کالینین گراد» خبر داد.

رئیس جمهور روسیه بارها در سخنرانی های خود تهدید کرد که در صورت بروز وضعیت نامساعد در زمینه سامانه موشکی آمریکا در قاره اروپا، روسیه از برداشتن گام های بعدی در زمینه خلع سلاح و کنترل تسلیحات خودداری می کند.

برپایه این گزارش کشور روسیه در حال حاضر در تب و تاب برگزاری انتخابات ریاست جمهوری است و این موضوع باعث شده است که این کشور کمتر در زمینه مسائل دفاعی از خود واکنش نشان دهد. آمریکا و غرب نیز با استفاده از این نابسامانی ها، اقدام به حمایت از مخالفان پوتین برای سرنگونی وی از قدرت کرده است.طبقه بندی: خبر و تحلیل های سیاسی و نظامی، 
برچسب ها: روسیه برای مقابله با سپر موشکی آمریکا توان هسته ای خود را تقویت می‌کند، روسیه، ا سپر موشکی آمریکا، توان هسته ای، روسیه برای مقابله با آمریکا، بمب هسته ای، آمریکا، جدار روسیه و آمریکا، بزرگترین مرجع جنگ افزار، آمریکا و روسیه،
ارسال توسط armys .
تبلیغات

 پایگاه خبری ایران پرس
<a href=
آرشیو مطالب
نظر سنجی
بیشتر به کدام یک از موضوعات زیر علاقه مند هستید؟؟؟صفحات جانبی
لینک دوستان
رتبه در گوگل
عضویت در خبرنامه

Powered by WebGozar

تبلیغات
تبلیغات متنی شما

قالب وبلاگ

پیامک عاشقانه