تبلیغات
بزرگترین مرجع جنگ افزار - ارزیابی لایه‌های متعدد ارتباطی بین یگان‌های پدافند هوایی مستقر در منطقه رزمایش


امروز :
بزرگترین مرجع جنگ افزار
بزرگترین مرجع جنگ افزارخبرگزاری فارس: در آخرین مرحله از دومین روز رزمایش ثار‌الله یگان‌های قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء ارتش، شنود و شناسایی شبکه‌های پدافند هوایی را توسط دشمن تشخیص داده و با آن مقابله کردند.

به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، در این مرحله یگان‌های پدافند هوایی با اجرای طرح‌های پدافند غیرعامل با ریموت کردن شبکه های رادیویی و راهداری و فعال‌کردن شبکه‌های فریب راهداری و رادیویی اقدام دشمن در خصوص شنود و شناسایی شبکه‌های پدافند هوایی را ناکام گذاشتند.

همچنین در این مرحله تبادل اطلاعات با استفاده از لایحه‌های متعدد ارتباطی(باسیم، بی‌سیم، فیبر نوری) بین یگان‌های پدافند هوایی مستقر در منطقه عمومی و عملیاتی رزمایش به اجرا درآمده و نحوه تبادل اطلاعات و امنیت آن نیز توسط کارشناسان نظامی مورد بررسی قرار گرفت.

علاوه بر این تجهیزات ارتباطی و انتقال اطلاعات دیده‌بان‌های بصری تحت فرماندهی قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء، ارتش با موفقیت مورد آزمایش قرار گرفت و مراکز کنترل منطقه‌ای قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء ارتش با دریافت اطلاعات و پردازش سریع آن تصمیمات سریع را اتخاذ کرده و دیده‌بان‌ها نیز سامانه‌های مدرن ارتباطی و الکترواپتیکی خود را مورد ارزیابی عملیاتی قرار داده‌اند.

گفتنی است برای استقلال ارتباطی و عدم نیاز به شبکه ارتباطی کشور و برقراری ارتباط بین دیده‌بان های بصری مستقر در سراسر کشور و شبکه یکپارچه پدافندی کشور نزدیک به ۱۰ نوع ارتباط تعریف شده است.

با توجه به امنیت ارتباطات امن و سریع در ابتلا از وضعیت مناطق مختلف کشور دیده‌بان‌ها به تجهیزات نوین ارتباطی و الکترواپتیکی مجهز شده‌اند که ضمن ایجاد تغییرات عمده در نحوه ارسال اطلاعات سرعت انتقال گزارش‌ها به شبکه پدافند هوایی افزایش چشمگیری یافته است.

استقرار بیش از هزار نفر از نیروهای دیده‌بانی بصری و مسلح در مناطق عمومی و عملیاتی رزمایش به منظور برقراری ارتباط و اعلام وضعیت و ارسال گزارش از دیگر اقدامات این مرحله از رزمایش بود.

رزمایش ثار‌الله از عصر دیروز با رمز یا امام‌حسین(ع) در گستره‌ای به وسعت 190 هزار کیلومتر مربع در جنوب کشور به مرکزیت منطقه پدافند هوایی بوشهر آغاز شد و به مدت دو روز دیگر ادامه دارد.


منبعطبقه بندی: خبر و تحلیل های سیاسی و نظامی، 
برچسب ها: ارزیابی لایه‌های متعدد ارتباطی بین یگان‌های پدافند هوایی مستقر در منطقه رزمایش، رزمایش، پدافند هوایی، منطقه، ارزیابی، بزرگترین مرجع جنگ افزار،
ارسال توسط armys .
تبلیغات

 پایگاه خبری ایران پرس
<a href=
آرشیو مطالب
نظر سنجی
بیشتر به کدام یک از موضوعات زیر علاقه مند هستید؟؟؟صفحات جانبی
لینک دوستان
رتبه در گوگل
عضویت در خبرنامه

Powered by WebGozar

تبلیغات
تبلیغات متنی شما

قالب وبلاگ

پیامک عاشقانه