تبلیغات
بزرگترین مرجع جنگ افزار - هواپیمای تهاجمی ناونشین A-7 کورسایر


امروز :
بزرگترین مرجع جنگ افزار
بزرگترین مرجع جنگ افزار

بازدید : مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 3 اسفند 1390

در اواسط دهه 1960 نیروی دریایی ایالات متحده برای تعویض هواپیماهای تهاجمی ای-4،مناقصه ساخت یک هواپیمای تهاجمی سبک دریاپایه تک سرنشینه مجهز به سیستم های پیشرفته ناوبری را مطرح کرد.

طرح مورد نظر،یک هواپیمای زیرصوتی بود که بتواند بیش از ای.4ئی، سلاح های غیر هسته ای حمل کند و از هعده میگ های روسی،موشک های زمین به هوا و آتشبار های ضد هوایی برآید.همچنین تاکید شده بود که طرح پیشنهادی باید ضمن کاهش هزینه ها و افزایش سرعت تولید،با ویژگی های عرفی هواپیماهای موجود چندان متفاوت نباشد.

در 11 فوریه 1964 شعبه صنایع هوایی شرکت ال.وی.تی به نام ووت (در آن زمان،ووت کورپوریشن)،برنده این مناقصه شد و کار ساخت و طراحی را که بعد ها ای.7 نامیده شد،آغاز کرد.در 27 سپتامبر 1964 اولین نمونه ای-7 ای به پرواز درآمد که مدتی بعد،رسما کورس ایر2 نامیده شد.

ال.تی.وی در ساخت ای-7 از تجربه تولید هوپیماهای قبلی اش،یعنی اف-8 کروسادر،استفاده کرد ولی طرح جدید بر خلاف طرح قبلی به موتور های بدون پس سوز،بالهای بدون پسگرایی و بدنه ای کوتاهی مجهزی شد.با این حال،قدرت حمل تجهیزات جدید،حدودا دوبرابر A-4 بود.

حاصل کار طراحی A-7 ،هواپیمایی کوتوله و بدنما بود که هرچند مشکل مهمی در پروازهای آزمایشی نداشت،خلبانان به کم توانی آن معترض بودند.ضمن آنکه هدایت و کنترل آن بر روی باند های خیس ،مشکل بود.هرچند این هواپیما در نظر اول،چندان توجه کسی را جلب نکرد،در پنج میدان مهم یعنی ویتنام،لبنان،گرانادا،لیبی و خلیج فارس به طور موثری در عملیات نظامی شرکت کرد.

A-7 مصرف سوخت کمی دارد و تقریبا میتواند همه سلاح های ویژه نیروی دریایی را حمل کند.این هواپیما در مدلهای متعددی عرضه شد و علاوه بر نیروی دریایی،در نیروی هوایی هم به خدمت درآمد.بر خلاف انتظار،با ورود A-7 به خدمت،A-4 همچنان در خدمت باقی ماند و در کنار ای-7 به اجرای وظایفش ادامه داد.

A-7 با استفاده از سیستم Pave Penny (هدفگیر و نشانه گذار لیزری) و همچنین شکل مناسب کابین خلبان که میدان دید وسیعی را فراهم میکرد، برای هدف قراردادن مواضع زمینی از دقت نسبتا زیادی برخوردار است و سیستم دید در شب هم امکان اجرای عملیات شبانه را فراهم میکند.


ای-7 در کنار EA-6B زوج مناسبی را برای اجرای عملیات تشکیل میدهد،این ترکیب در جنگ خلیج فارس کارایی خود را نشان داد.برای پوشاندن ظاهر نازیبا،اغلب هواپیماهای A7 رنگ آمیزی باشکوهی دارند،به خصوص بر روی دم عمودی وسیعشان..!

مشخصات کلی :

انواع مدلها :

A-7A : مدل اولیه
A-7B : با موتور اصلاح شده
A-7C : مدل آموزشی دو سرنشینه
A-7D : مدل ویژه نیروی هوایی
A-7E : آخرین و پرنوانترین مدل دریایی
سایر مدلها: TA-7C , A-7K , A-7P


مشخصات فنی A-7E :

یک موتور توربرفن آلیسون TF41-A2 بدون پس سوز
بیشترین رانش موتور: 66 کیلونیوتن
ظرفیت مخازن سوخت درونی: 5700 لیتر

ابعاد :

نسبت منظری بال: 4.0
دهانه بال: 11.8 متر
دهانه دم افقی: 5.5 متر
طول: 14 متر
ارتفاع: 5 متر

عملکرد پروازی :

بیشترین سرعت افقی: 1112 کیلومتر بر ساعت
مسافت برخاستن: 1.8 کیلومتر با بیشترین بارمزد

وزنها : بیشترین وزن برخاستن: 19 تن

کاربران: ایالات متحده امریک ا، یونان

تعداد تولید شده تا نیمه دهه 80 : بیش از 1500 فروند

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
منابع :
www.military.ir
www.en.wikipedia.orgطبقه بندی: هواپیما های شكاری، 
برچسب ها: A-7 Corsair II، A-7 Corsair، A-7، آشنایی با هواپیمای تهاجمی ناونشین A-7 کورسایر، هواپیمای تهاجمی ناونشین A-7 کورسایر، آشنایی با هواپیمای تهاجمی ناونشین A-7، A-7 کورسایر، بلاک ارمی، A-7_Corsair_II، A-7_Corsair، LTV A-7 Corsair II، LTV A-7 Corsair، A-7E، کورسایر، بزرگترین مرجع جنگ افزار، مشخصات فنی A-7E، انواع مدلهای هواپیما،
ارسال توسط armys .
تبلیغات

 پایگاه خبری ایران پرس
<a href=
آرشیو مطالب
نظر سنجی
بیشتر به کدام یک از موضوعات زیر علاقه مند هستید؟؟؟صفحات جانبی
لینک دوستان
رتبه در گوگل
عضویت در خبرنامه

Powered by WebGozar

تبلیغات
تبلیغات متنی شما

قالب وبلاگ

پیامک عاشقانه