تبلیغات
بزرگترین مرجع جنگ افزار - نیروهای ویژه روسیه Alpha Spetsnaz


امروز :
بزرگترین مرجع جنگ افزار
بزرگترین مرجع جنگ افزار

بازدید : مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 4 اسفند 1390

b0113

گروه نیروهای ویژه معروف روسیه بنام آلفا .روز ۲۹ ژوئیه سال ۱۹۷۴ میلادی یوری آندروپوف-رئیس وقت کمیته دولتی امنیت اتحاد شوروی فرمان تأسیس اولین گروه ویژه ضد تروریستی در کشورما را امضا کرد. در حال حاضر این اداره “آ” وابسته به مرکز ویژه سازمان فدرال امنیت روسیه است. کارکنان آن معتقدند آلفا بهترین سرویس ویژه درجهان است.

http://wiki.urbandead.com/images/5/54/Spetsnaz_training_snow.jpg

در حال حاضر گروه “آ” یکی از مجهزتر ین گروه های ویژه دنیا است. این نکته هم در مورد سلاح های سبک و هم در مورد وسایل دفاعی صدق میکند. اما افراد مهمترین سلاح مخفی آلفا هستند. کارکنان سابق و فعالین سرویس در یک کنفرانش خبری به مناسبت سالگرد تأسیس خود در اینبارهم صحبت کردند. افراد واقع در صفوف آلفا واقعأ آدمهای معمولی نیستند. اکثرافسران آن نه فقط بخوبی میجنگند بلکه دارای تحصیلات عالی بوده و بسیاری ازآنها به دو زبان خارجی مسلط هستند. علاوه بر این رزمندگان آلفا نه فقطافراد نظامی بلکه تا حدی سیاستمدار هستند.

http://axgig.com/images/13252092722059919837.jpg

 فرماندهان سابق آلفا خاطر نشانساختند هر حزب سیاسی در آرزوی آن است که چنین افسرانی وارد صفوف آن شوند.البته آلفا با تخصص و همراه زمان حرکت کرده و رشد میکند.کارکنان فعلی این سرویس ویژه در مقایسه با کارکنان قبلی در سطح بالاتر فنی وتخصصی قرار دارند. آلکساندر گوسف- سرلشگر بازنشسته و فرمانده آلفا در بین سالهای ۱۹۹۵-۱۹۹۸ میلادی گفت:اگر بگویم در حال حاضر یگان آلفا درمقایسه با سابق در سطح بالاتری قرار دارد هیچکدام از پیشکسوت ها نخواهندرنجید.

russian_spetsnaz_russia_commandos_1

زمان میگذرد و روش‌ها و شگردهای اجرای عملیات تمرینی نوین میشوند.همچنین تسلیحات و تجهیزات آلفا تکمیل میشود و به این دلیل هر نسل بعدی یکسروگردن بالاتر از نسل قبلی است. ما رقابت ترتیب نمیدهیم اما دو واقعیت حاکی از آن است که آلفا یکی از قویترین گروه های ویژه در جهان است. در عرض۳۵ سال کار آن حتی یک گروگان بر اثر عملیات این گروه آسیب ندیده و حتی یکعملیات نا موفق اجرا نشده است.

11asbu

 کمافی السابق جلوگیری از اجرای عملیاتتروریستی گروگان گیری و تصرف تأسیسات بسیار خطرناک از جمله وظایف اصلی گروه آلفا است. علاوه بر این کارکنان آلفا در عملیات دستگیری جنایتکارانبسیار خطرناک، قاچاقچیان اسلحه، قاچاقچیان مواد مخدر، رشوه خواران ورهبران گروه بندی های جنایتکار شرکت میکنند. این گروه ویژه در روز ۲۸ مارس سال ۱۹۷۹ میلادی اولین عملیات ویژه خود را انجام داد که در جریان آن یکتروریست مسلح که به داخل سفارت آمریکا در مسکو رخنه کرده بوده خنثی شد.روز ۲۷ دسامبر سال ۱۹۷۹ میلادی کارکنان آلفا به همراه گروه “زنیت” به کاخریاست جمهوری در کابل- پایتخت افغانستان حمله کرده و آنرا به تصرف خود درآوردند.

spetsnaz_711

 اعضای آلفا در سالهای گوناگون در عملیات خنثی کردن تروریست ها وآزاد سازی گروگان ها در تفلیس، سوخوم، مسکو و ماخاچ قلعه شرکت کرده اند.این سرویس ویژه دارای تجارب زیادی است و در جهان این نکته را قبول دارند.از جمله یگان های سازمان موساد اسرائیل و سرویس های ویژه آمریکا و آلمانبرای مشورت و رایزنی به آلفا مراجعه کرده اند.

SPETSNAZ

عملیاتهای موفق این گروه چه داخل مرز چه خارج از مرز با موفقیتهای خیره کننده ای همراه بوده ، مثل عملیات Storm 333 در سال ۱۹۷۹ که در اون تنها ۳۰ نفر از واحدهای آلفا و ۳۰ نفر از واحدهای Vympel نیروی Spetsnaz با پشتیبانی ۸۰ چترباز ویژه VVS و ۵۲۰ نفر از “گردان مسلمان” ارتش سرخ به کاخ ریاست جمهوری افغانستان که توسط ۲۵۰۰ نفر از گارد ریاست جمهوری و ارتش افغانستان محافظت میشد یورش بردند و با تلفات تنها ۱۹ نفر توانستند ۲۰۰ نفر را کشته و ۱۷۰۰ نفر را دستگیر کرده کنترل ساختمان وزارت کشور ، کاخ ریاست جمهوری، ساختمان وزارت اطلاعات و سرفرماندهی ارتش رو بدست بگیرند !

119233

 آخرین عملیات موفقیت آمیز نظامیش در جنگ سال ۲۰۰۸ بود ، در این جنگ واحدهای سبک چترباز Spetsnaz در اولین ساعات تهاجم ارتش گرجستان در اوستیای جنوبی مستقر شدند و علیرغم آتش سنگین توپخانه ی گرجستان ، کنترل تونل Roki (تونل وصل کننده ی اوستیای جنوبی به روسیه و مسیر اصلی اعزام واحدهای زرهی ارتش ۵۸ام ارتش روسیه) رو بدست گرفته و چندین عملیات نیروهای ویژه ی گرجی برای منفجر کردن تونل رو ناکام گذاشتند .

 در ماموریتهای امنیتی مثل گروگان گیری ها نیز اگرچه خشونت و شدت عمل طوفانی و استفاده از تاکتیکهای نظامی Spetsnaz  در عملیاتهای امنیتی از نظر بسیاری از ناظران نکته ی منفی به حساب میاید ، اما استراتژی Spetsnaz در این عملیات ها “کشتن یا دستگیر کردن عاملان ناآرامی به هر قیمتی” است ، این استراتژی که بعضی وقتها باعث تلفات غیرنظامی زیادی میشه شاید در وهله ی اول غیرحرفه ای و غیراستاندارد به نظر برسه (استراتژی نیروهای ویژه ی دیگر کشورها “حفظ جان گروگان ها به هر قیمتیه”) ، اما باید در نظر داشت که هدف از این استراتژی ایجاد ترس و وحشتی در بین تروریستها (بخصوص چچنها) و خلافکارها است تا دیگه جرات گروگانگیری نداشته باشند چون میدونند که گروگان گیری برابره با مرگ حتمی ! و البته این شیوه جواب هم داده .

phot4

در بحث تجهیزات هم که Spetsnaz همیشه در زمره ی مجهز ترین نیروهاست و شاید مجهزترین اونها باشه چون برخلاف واحدهای امنیتی بقیه کشورها ، Spetsnaz برای اعمال شدت عمل بالاش به سلاحها و تجهیزات سنگین نظامی حتی به نفربرهای زرهی و تانک هم دسترسی داره ! علاوه بر این مجهز به تجهیزات الکترونیکی و ارتباطی ماهواره ای ، انواع سلاحهای سبک و سنگین ، جلیقه های سبک ، هواپیماهای بدون سرنشین شناسایی و  … هستند .


و در آخر به لطف KGB و FSB که جز با سابقه ترین و خبره ترین سازمانهای اطلاعاتی جهان هستند ، حمایت اطلاعاتی از عملیات واحدهای Spetsnaz هم تضمین شده است ، با توجه به تفاسیر بالا میشه گفت Spetsnaz اگر بهترین نیروی ویژه ی دنیا نباشه در زمره ی چند نیروی برتر دنیاست .

b0105166a

مرکز اموزش کوهستانی Hatsavita سالیان سال محل آموزش نیروهای ویژه (Spetsnaz GRU ) نیز بوده که از لحاظ شباهت به محیط قفقاز باعث بالا رفتن توان رزمی این نیروها شد که نتیجه آنرا در عملیاتهای قفقاز شمالی و داغستان دیدیم.

05

 آموزش در این مرکز بمدت ۴-۵ ماه سخت میباشد.سربازان در این مدت اصول اولیه سنگ نوردی و کوهنوردی …تاکتیکهای نظامی در شرایط کوهستانی …اصول عافلگیری دشمن..جنگهای چریکی در محیط کوهستان و زندگی در شرایط سخت را آموزش میبینند.

 16684-axe-backflip-boots-hatchet-photo-spetsnaz

 


منبع :

military-technology.mihanblog.com

www.centralclubs.com

www.rozaneh.info
ارتش سیاه

www.armys.mihanblog.comطبقه بندی: نیروهای ویژه کشورها، 
برچسب ها: نیروهای ویژه معروف روسیه بنام آلفا، نیروهای ویژه آلفا، اشنایی با نیروهای ویژه روسیه Alpha Spetsnaz، Alpha Spetsnaz، اشنایی با نیروهای ویژه روسیه، جنگ افزار، بزرگترین مرجع جنگ افزار، مرجع جنگ افزار، نیرو های ویژه، Знакомые с русским спецназом Альфа спецназа، Альфа Спецназ русский спецназ، نیروهای ویژه Альфа спецназа، Альфа спецназа، Familiar with Russian Special Forces Alpha Spetsnaz، Alpha Spetsnaz Russian special forces، Russian special forces، نیروهای ویژه Alpha Spetsnaz، Alpha Spetsnaz special forces، نیروهای ویژه روسیه Alpha Spetsnaz،
ارسال توسط armys .
تبلیغات

 پایگاه خبری ایران پرس
<a href=
آرشیو مطالب
نظر سنجی
بیشتر به کدام یک از موضوعات زیر علاقه مند هستید؟؟؟صفحات جانبی
لینک دوستان
رتبه در گوگل
عضویت در خبرنامه

Powered by WebGozar

تبلیغات
تبلیغات متنی شما

قالب وبلاگ

پیامک عاشقانه