تبلیغات
بزرگترین مرجع جنگ افزار - ساخت جت‌های آموزش خلبانان جنگنده در كشور


امروز :
بزرگترین مرجع جنگ افزار
بزرگترین مرجع جنگ افزار

بازدید : مرتبه
تاریخ : یکشنبه 7 اسفند 1390

جانشین رییس سازمان صنایع هوایی نیروهای مسلح از راه‌اندازی چهار باند ویژه تاكسی‌های هوایی و هواپیماهای كوچك در كشور و طراحی و ساخت تاكسی‌های هوایی 12 نفره و جت آموزشی تا سه سال آینده خبر داد.
به گزارش گروه دفاع و امنیت مشرق به نقل از ایسنا، امیر  عبدالكریم بنی‌طرفی  اظهار كرد: طراحی و ساخت مینی‌موتورهای توربوفن كه برای هواپیماهای كوچك و پهپاد مورد استفاده قرار می‌گیرد، به مراحل نهایی خود رسیده ودر حال حاضر در خط تولید است و به میزان نیاز صنایع تولید می‌شود. همچنین برای ساخت موتورهای بزرگ نیز درصدد تشكیل كنسرسیومی از دانشگاه‌ها و شركت‌های خصوصی هستیم.

وی با بیان اینكه طراحی و ساخت موتورهای بزرگ تا دو سال آینده با مشاركت دانشگاه‌های صنعتی كشور مانند دانشگاه صنعتی شریف، امیركبیر، شیراز، تبریز، صنعتی اصفهان و... در دستور كار قرار گرفته است، تصریح كرد: پروژه‌ها و طراحی برنامه‌ریزی شده در وزارت دفاع به صورت هسته و شبكه تعریف می‌شود، به این معنی كه طراحی‌ها تحت عنوان هسته‌های متعدد در اختیار وزارت دفاع و ساخت قطعات را به نام شبكه‌های مختلف از كنسرسیوم‌های دانشگاه‌ها و بخش خصوصی بهره می‌بریم.

بنی طرفی درباره روند توسعه و پیشرفت پروژه «تاكسی هوایی» خاطرنشان كرد: در راستای ایجاد و توسعه بسترها برای این طرح تاكنون چهار باند ویژه هواپیماهای كوچك و تاكسی‌های هوایی در شهرهای خراسان شمالی، سبزوار، اهواز و آذربایجان شرقی (بناب) راه‌اندازی شده است.

جانشین سازمان صنایع هوایی نیروهای مسلح با اشاره به اینكه تاكسی هوایی در واقع هواپیماهای كوچك شش تا 12 نفره است كه در همه كشورهای دنیا برای تردد مسافران در شهرهای كوچك مورد استفاده قرار می‌گیرد، تصریح كرد: در حال حاضر ضمن راه‌اندازی چهار باند فرودگاهی ویژه هواپیماهای كوچك و راه‌اندازی باندهای دیگر در شهرهای كوچك و كم جمعیت، تاكسی‌های‌ هوایی شش نفره را طراحی كرده و ساخته‌ایم و به دنبال ساخت تاكسی‌های هوایی 12 نفره هستیم.

وی طراحی و ساخت تاكسی‌های هوایی شش نفره را یكی ازدستاوردهای هسته‌ها و شركتهای داخل وابسته به وزارت دفاع دانست و افزود: برای ساخت تاكسی هوایی 12 نفره درصددیم تا سه سال آینده و ازطریق شبكه و تشكیل كنسرسیومی از شركتهای خصوصی به این مهم دست یابیم.

بنی طرفی در پایان طراحی و ساخت جت آموزشی تا سه سال آینده را یكی دیگر از برنامه‌های مهم پیش روی سازمان صنایع هوایی نیروهای مسلح برشمرد و گفت: در دوره‌های آموزش خلبانی، ابتدا خلبانان تحت عنوان آموزش اول با هواپیماهای ملخی آموزش می‌بینند تا در مرحله دوم با سپری كردن دوره خلبانی پیشرفته با جت آموزشی كه البته همانند جت‌های جنگی سرعتی برابر با صوت ندارد، آماده آموزش با انواع هواپیماها و جت‌های جنگی شوند، این پروژه پنج ساله از دو سال گذشته آغاز شده كه امیدواریم تا سه سال آینده بتوانیم جت‌های آموزشی را در كشور بسازیم.

منبع : مشرق نیوزطبقه بندی: هواپیما متفرقه ی ارتشی، 
برچسب ها: خلبان، باند، هواپیما، بزرگترین مرجع جنگ افزار، جت‌های آموزش خلبانان، جنگنده، كشور، ایران، آموزش خلبانی،
ارسال توسط armys .
تبلیغات

 پایگاه خبری ایران پرس
<a href=
آرشیو مطالب
نظر سنجی
بیشتر به کدام یک از موضوعات زیر علاقه مند هستید؟؟؟صفحات جانبی
لینک دوستان
رتبه در گوگل
عضویت در خبرنامه

Powered by WebGozar

تبلیغات
تبلیغات متنی شما

قالب وبلاگ

پیامک عاشقانه