تبلیغات
بزرگترین مرجع جنگ افزار - آماده‌باش آمریکا علیه توطئه‌های ایرانی!


امروز :
بزرگترین مرجع جنگ افزار
بزرگترین مرجع جنگ افزار

بازدید : مرتبه
تاریخ : دوشنبه 8 اسفند 1390

اعضای جامعه اطلاعاتی آمریکا در نظر دارند با برگزاری نشستی به بررسی حملات احتمالی ایران به آمریکا و اسرائیل و ابعاد مختلف آن بپردازند.
شبکه خبری سی‌بی‌اس آمریکا طی گزارشی اعلام کرد که اف بی آی قصد دارد تا شدیدا با ایران وارد عمل شود. از همین رو، یک کنفرانس ملی محرمانه روز پنج‌شنبه برگزار خواهد شد تا در آن اعضای جامعه اطلاعاتی آمریکا ارزیابی‌های خود مبنی بر اینکه احتمال دارد تا حمله از سوی مأموران ایرانی یا حتی گروه‌هایی به نیابت از ایران نظیر حزب الله بعد از یک حمله هوایی اسرائیل به تأسیسات اتمی ایران رخ دهد را به اشتراک بگذارند.

این تلکنفرانس، از سوی رالف بولتر، معاون امور ضدتروریسم اف بی آی هدایت می‌شود که یک جلسه 90 دقیقه‌ای با حضور هر یک از 56 دفتر عملیاتی است.

به مأمورین ویژه در هر یک از این دفاتر اطلاعاتی درباره عملیات‌هایی که آنها به اجرا در می‌آورند اطلاعاتی داده می‌شود، عملیات‌هایی نظیر شناسایی مأمورین مخفی ایران، حزب الله و منابع محرمانه‌ای که ممکن است حاوی اطلاعات باارزشی باشند. همچنین از آنها خواسته می‌شود تا اطمینان حاصل کنند که دفاتر منطقه‌ای پلیس از تهدید آگاه بوده و روی فعالیت‌های مشکوک در حومه ساختمان‌های دولتی، کنسولگری اسرائیل در شهرهای بزرگ و سازمان‌های یهودی تمرکز کنند.

سی‌بی‌اس در ادامه مدعی می‌شود: «تحولاتی که منجر به نگرانی‌های فزاینده‌ای شده از دو رخداد نشات می‌گیرد: اول ارزیابی اینکه ایران تجسس روی اهداف آمریکایی در خارج را افزایش داده؛ دوم اینکه ایران مظنون است که عامل حملاتی است که هفته گذشته علیه اهداف اسرائیلی صورت گرفت.»

سی‌بی‌اس می‌افزاید:‌ »تحلیلگران اطلاعاتی متفق‌القول هستند که حملات خارجی که اسرائیلی‌ها را هدف قرار داده مرتبط با چند ترور دانشمندان ایرانی که برای برنامه هسته‌ای ایران کار می‌کردند است. ایران، اسرائیل و آمریکا را متهم نموده که در این حملات دست داشته‌اند. به هر حال ایران هرگونه دخالت در این حملات علیه دیپلمات‌های اسرائیلی را رد کرده و عنوان نموده که متهم اصلی خود اسرائیل است. محمد خزائی نماینده ایران در سازمان ملل در نامه‌ای به رئیس شورای امنیت نوشت که اسرائیل مغز متفکر این حملات پنهانی و اقدامات تروریستی است و آنها را به دیگران نسبت می‌دهد.»

در 16 فوریه، مدیر اطلاعات ملی آمریکا ژنرال جیمز کلاپر در جلسه استماع کمیته نیروهای مسلح سنا گفت که توطئه اخیر برای ترور سفیر عربستان سعودی در واشنگتن نشان می‌دهد که قاعده بازی عوض شده است.

در حالی که اسرائیل دو آژانس اطلاعاتی و یک نیروی پلیس دارد، یکی از چالش‌های ایالات متحده هماهنگی برای یک هدف واحد بین 16 آژانس اطلاعاتی و 18 هزار واحد پلیس است. هماهنگی برای مسائل تروریستی از طریق مرکز ملی ضدتروریسم که در ویرجینیای شمالی واقع است صورت می‌گیرد. دفتر مدیر اطلاعات ملی آمریکا نیز یک مدیر برنامه ایران دارد که کارش هماهنگی تلاش‌های جامعه اطلاعاتی درباره ایران است

منبع : باراک اوباماطبقه بندی: خبر و تحلیل های سیاسی و نظامی، 
برچسب ها: آمریکا، ایران، توطئه، آماده‌باش آمریکا علیه توطئه‌های ایرانی!، آماده‌باش آمریکا، بزرگترین مرجع جنگ افزار، اف بی ای، FBI، حملات احتمالی ایران به آمریکا و اسرائیل،
ارسال توسط armys .
تبلیغات

 پایگاه خبری ایران پرس
<a href=
آرشیو مطالب
نظر سنجی
بیشتر به کدام یک از موضوعات زیر علاقه مند هستید؟؟؟صفحات جانبی
لینک دوستان
رتبه در گوگل
عضویت در خبرنامه

Powered by WebGozar

تبلیغات
تبلیغات متنی شما

قالب وبلاگ

پیامک عاشقانه