تبلیغات
بزرگترین مرجع جنگ افزار - تودهنی شناگر ایرانی به اماراتی‌ها + عکس


امروز :
بزرگترین مرجع جنگ افزار
بزرگترین مرجع جنگ افزار

بازدید : مرتبه
تاریخ : سه شنبه 9 اسفند 1390

محمد کبادی شناگر ایرانی، در حالی برای دفاع از تمامیت معنوی "خلیج فارس"، 800 کیلومتر از 1300 کیلومتر طول خلیج فارس را شنا کرده که پیشنهاد میلیاردی اماراتی‌ها در عوض چشم پوشی از تبلیغ نام "خلیج فارس" را نیز رد کرده است.
این امدادگر ماهر ایرانی روز گذشته از مرز 800 کیلومتر گذشت و رکورد گینس را پشت سر گذاشت. کبادی برای رسیدن به پایان خط باید حدود 500 کیلومتر دیگر در طول خلیج فارس شنا کند.

نکته تحسین برانگیز در عملکرد این شناگر ایرانی اینکه او پیشنهاد میلیاردی کمپانی های اماراتی را در عوض چشم پوشی از تبلیغ نام "خلیج فارس" رد کرده است.

به گفته کبادی چند کمپانی اماراتی به وی پیشنهاد 2 میلیارد تومان پول به همراه اقامت در دوبی و تحصیل در مقطع دکتری دادند تا در عوض از پوشیدن پیراهن منقش به نام "خلیج همیشه فارس" خودداری و به جای آن آرم این شرکت ها را تبلیغ کند که او این پیشنهاد را نپذیرفته است.

این شناگر وطن دوست که پس از دو سال تمرین روز 28 آذر ماه شنای خود را آغاز کرده، درباره اهدافش گفته است، از اهداف اختصاصی طرح می توان به رکورد شکنی در رشته ورزشی شنای آزاد با مسافت طولانی در جهان و ثبت در کتب رکوردهای جهانی (گینس) و اعتلای ورزشی ایران در عرصه بین المللی، همچنین شناسایی و معرفی خلیج همیشگی فارس با نام واقعی و تاریخی خود اشاره کرد.

http://www.mehrnews.com/mehr_media/image/2011/12/734503_orig.jpg

طرح شنای طول خلیج فارس از تنگه هرمز آغاز می شود و تا محدوده اروند کنار و بندر امام خمینی به عنوان نقطه پایانی ادامه دارد. اجرای این طرح با توجه به تغییرهای محیطی از جمله شرایط جوی و دریایی و امکانات در خوشبینانه ترین حالت 80 روز و در نهایت تا 120 روز (میانگین 100 روز) قابلیت اجرایی دارد. گروه 25 نفره متشکل از گروههای فنی، پشتیبانی و گروه پزشکی، کبادی را در این حرکت همراهی می کنند.

اقدامات قابل تقدیر کبادی در حالی است که نه فقط رسانه ملی که حتی وزارتخانه ورزش و جوانان و یا دیگر نهادهای مسئول حرکت درخوری در راستای قدردانی و یا لااقل توجه به این ورزشکار از خود نشان نداده‌اند؛ رویکردی که نیازمند اصلاح است.



طبقه بندی: اخبار روز، 
برچسب ها: شناگر ایرانی، شنا، طول خلیج فارس، گینس، تمامیت ارضی، خلیج فارس، Persian Gulf، تودهنی شناگر ایرانی به اماراتی‌ها، بزرگترین مرجع جنگ افزار،
ارسال توسط armys .
تبلیغات

 پایگاه خبری ایران پرس
<a href=
آرشیو مطالب
نظر سنجی
بیشتر به کدام یک از موضوعات زیر علاقه مند هستید؟؟؟











صفحات جانبی
لینک دوستان
رتبه در گوگل
عضویت در خبرنامه





Powered by WebGozar

تبلیغات
تبلیغات متنی شما

قالب وبلاگ

پیامک عاشقانه