تبلیغات
بزرگترین مرجع جنگ افزار - خسارت های آمریکا در عملیات علیه ایران


امروز :
بزرگترین مرجع جنگ افزار
بزرگترین مرجع جنگ افزار

بازدید : مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 17 اسفند 1390

در مانور نظامی آمریكا در سواحل فلوریدا مشخص شد در صورت حمله، ناو آمریكایی مورد حمله قایق های ایرانی قرار می گیرد و آمریكا دو كشتی جنگی خود را از دست می دهد.
خبرنگار بی بی سی در گزارشی نوشت كه: برخورد كوچك بین ایران و آمریكا در خلیج فارس می تواند به درگیری بزرگ منجر شود.
این گزارش می افزاید: تقاضای ما برای تهیه گزارش از روی یكی از كشتی های ناوگان پنجم آمریكا هفته ها بدون جواب ماند تا اینكه چند روز قبل از سفر باخبر شدیم برای حضوری دو روزه برای ناو هواپیمابر آبراهام لینكلن دعوت شده ایم.
قرار بر این بود كه از طریق پایگاه نیروهای آمریكایی در بحرین بر روی عرشه كشتی برویم و دو روز و دو شب را بر روی كشتی بگذرانیم. قرار بود تنها بعد از پایان این بازدید و از خشكی گزارش هایمان را مخابره كنیم. به ما گفته شد از روی عرشه نخواهیم توانست گزارشی مخابره كنیم، صحبتی كه بعدها فرماندهان كشتی به دنبال اصرارهای خبرنگاران آن را پس گرفتند و بالاخره توانستیم در شب آخر سفرمان گزارش هایمان را بفرستیم.
سفرمان هنگامی در پایگاه نیروی دریایی آمریكا شروع شد كه بیست و چند نفر دیگر خبرنگار، فیلمبردار و تولیدكننده تلویزیون هم كه عمدتا از شبكه های بزرگ تلویزیونی آمریكا بودند به ما پیوستند و با یك هواپیمای نفربر نظامی آمریكا به عرشه ناو هواپیمابر لینكلن برده شدیم.
نشستن هواپیما روی عرشه ناو هواپیمابر خودش تجربه ای است. هواپیمایی كه با سرعت 200 یا 300 كیلومتر در ساعت به عرشه نزدیك می شود ظرف چند ثانیه باید متوقف بشود آنهم به كمك یك طناب لاستیكی قطور كه بر روی عرشه با افتادن به دندانه ای در جلو چرخ هواپیما آنرا متوقف می كند.
فرماندهان ناو اصرار داشتند كه بگویند پروازها آموزشی است و برای تعلیم و آموزش خلبانان است اما روشن بود كه این پروازها هدف دیگری را هم دنبال می كرد.
بنابر گزارش اشراف، در ادامه این گزارش آمده است: در دیدار توجیهی با فرمانده ناوگان پنجم آمریكا در اتاق ستاد فرماندهی كشتی او ما را در جریان سفر روز بعد ناو به دریای عمان و عبور از تنگه هرمز قرار داد. سخنان فرمانده قرار بود خصوصی باشد. او و فرماندهان دیگر با تفصیل از تهدیدهایی كه ممكن است از ناحیه ایران متوجه عبور این ناو هواپیمابر باشد صحبت كردند، از موشك های زمین به دریا از سواحل ایران، در جزایر تنب كوچك و بزرگ و در جزیره ابوموسی و تهدیدهای دیگر. می گفتند برای همه این تهدیدها آماده اند.
یك گزارش مطبوعاتی حاكی است كه اخیراً در یك مانور نظامی آمریكا در سواحل فلوریدا ناو آمریكایی مورد حمله قایق های كوچك قرار می گیرد آمریكا دو كشتی جنگی خود را در ظاهر از دست می دهد.
روشن بود كه قایق های كوچك سپاه پاسداران می توانند دردسر ایجاد كنند. اما روز بعد عبور ناوگان از تنگه هرمز بدون مشكلی انجام شد. تنها در نزدیكی تنگه هرمز و دهانه این تنگه برای اولین بار حضور ایران را حس كردیم، یك كشتی كوچك ایرانی تا سه كیلومتری ناو جلو آمد و مدتی به موازات آن حركت كرد.
چند قایق سریع سپاه هم با سرعت از جلوی ناوگان گذشتند شاید برای یادآوری كه این قایق ها می توانند تهدیدی برای این كاروان ناو و دو كشتی جنگی آمریكا باشند كه در جلو و عقب آن حركت می كرد. یك هواپیمای نیروی دریایی ایران هم بیش از حد به ناو نزدیك شده بود.
در پایان این گزارش تصریح شده است: روشن است كه رویارویی بین ایران و آمریكا در آب های خلیج فارس پرتنش تر از آن چیزی است كه قبلا تصور می كردیم. اینجا یك برخورد كوچك می تواند به یك درگیری بزرگ منجر شود.

منبع : باراک اوباماطبقه بندی: خبر و تحلیل های سیاسی و نظامی، 
برچسب ها: ناو، مانور، خسارت، بزرگترین مرجع جنگ افزار، نیروی دریایی ایران، مانور نظامی آمریكا، قایق های ایرانی، كشتی جنگی، ناو هواپیمابر آمریکایی، خسارت های آمریکا در عملیات علیه ایران،
ارسال توسط armys .
تبلیغات

 پایگاه خبری ایران پرس
<a href=
آرشیو مطالب
نظر سنجی
بیشتر به کدام یک از موضوعات زیر علاقه مند هستید؟؟؟صفحات جانبی
لینک دوستان
رتبه در گوگل
عضویت در خبرنامه

Powered by WebGozar

تبلیغات
تبلیغات متنی شما

قالب وبلاگ

پیامک عاشقانه