تبلیغات
بزرگترین مرجع جنگ افزار - افشای لیست تسلیحات خریداری شده ی آذربایجان از اسراییل


امروز :
بزرگترین مرجع جنگ افزار
بزرگترین مرجع جنگ افزار

بازدید : مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 24 فروردین 1391
http://up.vatandownload.com/images/jz4k3ws8wm1ah00k0fr.jpg

سایت اختصاصی موضوعات جنگی «strategy page» با انتشار گزارش قرار داد 1.6 میلیارد دلاری نظامی بین باکو و تل آویو، لیست سلاح های خریداری شده از رژیم صهیونیستی را فاش کرد .

سایت اختصاصی موضوعات جنگی «strategy page» با انتشار گزارش قرار داد 1.6 میلیارد دلاری نظامی بین باکو و تل آویو، لیست سلاح های خریداری شده ازرژیم صهیونیستی را فاش کرد، لسیت فاش شده شامل موارد ذیل می باشد:

1. موشک زمین به دریای «Gabriel-522-x» آذربایجان از موشک فوق برای محافظت از سواحل دریای خزر در مقابل ناوهای جنگی ایران استفاده خواهد کرد.

2. جنگنده بمب افکن«Heron»  چهار  و نیم تن وزن دارد و قابلیت پرواز در بلندی 14000 متری دارد و می تواند یک تن وزن را با خود حمل کند و امکان وصل انواع سلاح های موشک انداز را دارد و هواپیمایی در ردیف جنگنده آمریکایی«MQ9Reaper» می باشد و به مدت 36 ساعت قدرت پرواز دارد.

3. جنگنده «Searcher» دو و نیم  تن وزن دارد با 20 ساعت قدرت پرواز، در 7500 متری پرواز می کند و 120 کیلو گرم وزن را با خود می تواند حمل کند.

4. سیستم Ramبا راکت انداز باراک که قیمت هر راکت 1.6 میلیون دلار ارزیابی می شود و وزن آن 98 کیلو، برد 10 کیلو متر و هر سیستم رم با مجموعه راکت ها و رادارها جمعا 26 میلیون دلار قیمت دارد. این سیستم می تواند اهداف زمینی و دریایی را مورد هجوم قرار دهد.

5. سیستم دفاعی راداری «Green pine» که قابلیت مورد هدف قرار دادن راکت های بالستیک تا برد 500 کیلومتری را دارد.

بر اساس گزارشات واصله، دولت جمهوری آذربایجان اعلام کرده است هدف از خریداری این سلاح ها مقابله با تهدیدات ایران نمی باشد بلکه به خاطر دفاع از تمامیت ارضی آذربایجان در مقابل تهدیدات ارمنستان است. بر اساس گزارشات منتشره در رسانه های آذری زبان دولت باکو 83 درصد بودجه نظامی سال جاری را افزایش داده است و نصف این بودجه صرف خرید سلاح گردیده است.

افشای این لیست توسط سایت «Strategy page» در حالی انجام می گیرد که وزیر جنگ آذربایجان یک ماه قبل در سفرش به تهران اعلام کرد که «آذربایجان از اسرائیل حتی یک فشنگ هم خریداری نکرده است»!


منبع : خبرگزاری آران / سرویس آذربایجان


طبقه بندی: خبر و تحلیل های سیاسی و نظامی، 
برچسب ها: دولت جمهوری آذربایجان، جمهوری آذربایجان، اسراییل، افشای لیست تسلیحات خریداری شده ی آذربایجان از رژیم صهیونیستی، رژیم صهیونیستی، لیست تسلیحات خریداری شده ی آذربایجان از رژیم صهیونیستی،
ارسال توسط armys .
تبلیغات

 پایگاه خبری ایران پرس
<a href=
آرشیو مطالب
نظر سنجی
بیشتر به کدام یک از موضوعات زیر علاقه مند هستید؟؟؟صفحات جانبی
لینک دوستان
رتبه در گوگل
عضویت در خبرنامه

Powered by WebGozar

تبلیغات
تبلیغات متنی شما

قالب وبلاگ

پیامک عاشقانه